Strona główna

Witamy na stronie Przedszkola Niepublicznego PAPIEROWY WIATRACZEK.

 

Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzeć,

że najwyższą jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy.

 

Radość triumfu i szczęście samodzielności, opanowania, władania.

JANUSZ KORCZAK

 

 

logo_jpg_3

Nasze przedszkole jest przyjaznym miejscem dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Tworzymy przestrzeń dla aktywności zaspakajającej potrzeby dziecka, umożliwiając mu poznawanie świata, poszanowanie jego indywidualności przy dostarczaniu wartościowych kontaktów społecznych.
Służą temu małe, zróżnicowane wiekowo grupy, odpowiednio przygotowane otoczenie z elementami systemu Marii Montessori oraz opieka doświadczonych nauczycieli. Dzieciom potrzebującym specjalistycznego wsparcia oferujemy możliwość skorzystania z terapii prowadzonej przez kompetentną kadrę z wykorzystaniem nowoczesnych technik i urządzeń.

Rodzicom zapewniamy możliwość aktywnego włączania się w działania przedszkolne, m.in. poprzez udział w życiu grupy podczas adaptacji dziecka, uroczystości, imprez, spotkań prezentujących zawód lub zainteresowania rodzców. Rodzice mogą również brać udział w spotkaniach podczas których dzielą się swoimi doświadczeniami, poznają nowości edukacyjne i i nie tylko.

 

Przedszkole jest wpisane do ewidencji przedszkoli niepublicznych Miasta Łodzi. Mamy prawo prowadzenia obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci w roku poprzedzającym rozpoczęcie nauki w szkole.

 

Rekrutacja na rok szkolny 2017/18

Informujemy, że na kolejny rok szkolny 2017/18 rekrutacja została zakończona 
i obecnie nie dysponujemy wolnymi miejscami.

 

W naszym Przedszkolu pracujemy systemem, który pozwala przyjąć tylko tyle nowych dzieci

ile odchodzi z przedszkola.  W związku z tym nie jest możliwe utworzenie dodatkowych miejsc.

Budynek przedszkola

Przedszkole mieści się w piętrowym budynku wykonanym z cegły. Przeprowadzony został w nim generalny remont oraz prace adaptacyjne. Dwie sale przedszkolne i łazienka dla dzieci znajdują się na pierwszym piętrze; na parterze znajdują się sala do zabaw ruchowych, szatnia oraz kuchnia.

Przedszkole uzyskało pozytywną opinię stosownych władz: Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Łodzi, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi oraz Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej.

Do budynku przedszkolnego przylega duży ogród, umożliwiający codzienny aktywny pobyt na powietrzu.

Organizacja pracy przedszkola

Przedszkole otwarte jest w godzinach 7.00-17.00. W razie potrzeby istnieje możliwość wydłużenia czasu pracy przedszkola.

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )